| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| Max Power Dissipation | 200 W |
| Max Collector Current | 15 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 230 V |
| Transition Frequency | 30 MHz |
Stock: 162
Distributors
pcbx
Unit Price$3.17837
Ext.Price$3.17837
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.17837 | $3.17837 |
| 10 | $2.75515 | $27.55150 |
| 25 | $2.38829 | $59.70725 |
| 50 | $2.07028 | $103.51400 |
| 100 | $1.79461 | $179.46100 |
| 300 | $1.55565 | $466.69500 |
| 500 | $1.34851 | $674.25500 |
| 1000 | $1.16895 | $1168.95000 |
